Ana Sayfa  |   Kurumsal  |   Çözüm Ortakları  |   Haberler  |   İletişim     English
Elektriksel Çözümler

 Elektrik ve Alarm & Monitoring sistemlerini kapsayan çözümler:

-        Ana pano imalatı
-       DC sistem tedariği ve imalatı
-       Köprü konsol ve dağıtım panoları imalatı
-       Alt sistemlerin imalatı
-       Alarm & Monitoring
-       Tank, sintine ve kapı sensörleri temini
-       Projelendirme
                                                                            
 
Eternet tabanlı çalışan sisteme proje bittikten sonra da ilaveler kolayca yapılabilmektedir.Sistemlerin imalatlarında kullanılan tüm ekipmanlar dünyanın
heryerinde kolayca bulunabilirler ve müdahaleye açıktırlar.
Proje ve proje onay çözümleri,
     
Gemi ve yat sektöründe proje ve onay işleri çok defa zamanında ve yeterince dikkate alınmadığından ortaya daha sonra telafisi çok zor belirsizlikler çıkmaktadır.
Teknenin işletilmesi esnasında ortaya çıkan problemlerde genelde projelerin olmadığı, onaylanan projenin ve uygulanan projenin aslında birbiri ile alakasının olmadığını görmek mümkün.
 
Bakım tutum veya işletme anında ortaya çıkan problemlerin bertaraf edilmesi noktasında bu durum ciddi sıkıntılara yol açıyor.
 
Uluslararası standartlarda çalışan firmamız, özellikle bu noktada, kadrosunu tecrübeli mühendislerden oluşturarak proje üretimi, uygulama esnasında takibi, tekne tesliminde revizyonlarının işlenmesini ve bunların lloyd onayına sunulması noktasında belli başarı ve standartlara ulaşmıştır.
 
Bu çalışma tekne sahibi ve tersanenin işletme esnasındaki para ve zaman kaybını en aza indirerek daha güvenli seyir seyahat etmesini sağlamaktadır.
 
 
Pano imalat ve bakımları,
 
Teknelerin her türlü dağıtım panoları, uluslararası kuruluşların onay ve takdirlerini kazanmış şekilde müşteri odaklı olarak firmamızca dizayn edilip yapılmaktadır.
 
Sistem imalatı ve bakımları,
 
Firmamız kadrosu, teknelerde kullanılan her türlü özel sistemi dizayn ve tedarik etmektedir. Bunlara örnek, hidrolik, pnomatik, elektromekanik sistemler gösterilebilir.
Bu tür sistemler genellikle tekne inşaya başlarken öngörülmeyen, daha sonra sistem revizyonları ile ortaya çıkan sistemlerdir. İmalat esnasında tekne inşayı etkilememek adına hızlı refleks verilmesi gereken durumlardır.
 
Yine bu tür sistemlerin arıza bakım onarım esnasında çalışmalarını analız ederek problemlerinin çözümünü yapmak gerekir. '0 üzeri megayat yapan firmamız bu noktada başarılı sonuçlar almıştır.
 
Ana panolar dizayn ve imalatı,
 
Ana pano dizaynı ve imalatı Türk yat sektörünün en zor durumda olan, fakat en önemli bölümüdür. Kabaca bakıldığında ana pano sadece dağıtım panosu olarak düşünülmektedir.
 
Fakat ana panonun asıl işlevi enerji kaynaklarının kontrolünü ve dengeli çalışmasını sağlamaktır. Ayrıca ana pano ve kontrol odası bir yat için vitrin özelliğinde olan yerlerdir. Çok güzel inşa edilmiş bir yatın çok kötü imal edilmiş ana pano yüzünden yıllarca satılamadığına şahit olmak mümkündür. Elektrik bir yat için en önemli kısmı oluşturur. Tabiiki ana panolar da bu sistemin kalbini.
 
Senkronizasyon ve yük yönetimi çözümleri,
 
Başlık olarak ana panolar içerisinde yer alan bir gruptur. Senkronizasyon, 2, 3 veya 4 jeneratörün aynı anda ortak bir baraya bağlanması ve yükleri eşit paylaşarak sistemi güçlü bir şekilde beslemesidir.
 
Firmamız bu noktada 200 üzeri jeneratör senkronizasyonu yaparak güçlü tecrübe altyapısına erişmiştir. Bugün özellikle charter yapan teknelerde bu sorun ciddi olarak gözükmekte, teknelerin konfor ve kullanım kolaylıklarını ciddi olarak etkilemektedir.
 
Bu nokta firmamızın en güçlü olduğu noktaların başında gelir. Yük yönetimi sistemleri yüke göre jeneratör çalıştırıp devreye alır, yüke göre çıkarır. Gerektiğinde kullanıcını belirlediği yükleri devre dışı bırakarak emniyetli çalışma alanı sağlar.
 
Senkronizasyon ve yük yönetimi çözümleri,
 
Başlık olarak ana panolar içerisinde yer alan bir gruptur.
Senkronizasyon, 2, 3 veya 4 jeneratörün aynı anda ortak bir baraya bağlanması ve yükleri eşit paylaşarak sistemi güçlü bir şekilde beslemesidir.
 
Firmamız bu noktada 200 üzeri jeneratör senkronizasyonu yaparak güçlü tecrübe altyapısına erişmiştir. Bugün özellikle charter yapan teknelerde bu sorun ciddi olarak gözükmekte, teknelerin konfor ve kullanım kolaylıklarını ciddi olarak etkilemektedir.
 
Bu nokta firmamızın en güçlü olduğu noktaların başında gelir. Yük yönetimi sistemleri yüke göre jeneratör çalıştırıp devreye alır, yüke göre çıkarır. Gerektiğinde kullanıcını belirlediği yükleri devre dışı bırakarak emniyetli çalışma alanı sağlar.
 
Uygulama, tekne üzerinde inşa çözümleri,
      
Firmamız, referanslarında da gözüktüğü gibi her türlü deniz taşıtı elektrik ve otomasyon sistemlerini başarı ile uygulamıştır. Yetişmiş kadrosu ile dünya kalıtesinde megayat donatımlarını tamamlamış, başarı ile teslim etmiştir. Dünyanın her yerine servis garantisi vererek kullanıcı ve inşa edicinin güçlü ve güvenilir partneri olmuştur. 
 
Start-up, ve kalite kontrol işlerine yönelik çözümler,
 
Firmamız, özellikle teknelerin devreye alınması noktasında sorumluluk alması ve sorumluluklarının farkındalığı ile önemli derecede öne çıkmıştır. Yapılan her işlemi kayıt altına alarak, ortaya çıkan veya çıkması muhtemel problemleri doğru analiz etme ve engelleme yönünde ciddi başarılar elde etmiştir. 
 
İnşa ettiğimiz ve donattığımız tekneleri dünyanın neresinde olursa olsun periyodik olarak ziyaret ederek, bir sonraki projeye daha iyi hazırlanmak ve hatalarımızı görmek için düzenli kayıtlar ve raporlar tutulmaktadır. 20 nin üzerinde megayat bugün dünya denizlerinde güvenle yol almaktadır. 
Web Tasarım: Egebilgi 2009